(TUTORIAL) Instalare firmware custom Xiaomi Mi Band 3

Tutoriale pentru ceasuri smart, bratari smart sau orice alt accesoriu inteligent ce se conecteaza la telefonul mobil
dan
Administrator

Salut baieti si fete,

In acest tutorial o sa va explic cum puteti sa instalati un firmware custom pe bratara voastra smart Xiaomi Mi Band 3 sau Mi Band 3 NFC.
Cateva aspecte ce trebuiesc notate inainte de a incepe:
  • Nu sunt responsabil pentru eventualele dificultati ce le puteti intampina.

• Garantia bratarii dumneavoastra nu va mai fi valida.

• Tutorialul este preluat de pe Geekdoing. Nu sunt responsabil pentru fisierele anexate pe forumul respectiv.

De ce avem nevoie

Telefon cu sistemul de operare Android
Aplicatia Mi Fit instalata
Aplicatia GadgetBridge
Fisier firmware

1.Primul pas

Instalati Mi Fit (asta daca nu o aveti instalata deja) si navigati la Profile apoi selectati bratara Mi Band 3 dupa selectati Discoverable si selectati on.

2.Pasul 2

Intrati in aplicatia GadgetBridge, aprobati doar permisiunea pentru acces la fisiere si apoi apasati butonul albastru + din partea dreapta jos si apasati butonul Start Discovery.
PS: daca nu vede aplicatia bratara, activati accesul la locatie
Acum apasati pe bratara, o sa se incarce cateva informatii si apoi apasati tasta inapoi pe telefon. In cateva secunde pe bratara va trebui sa apara un mesaj sa atingeti ecranul sa faceti conexiunea cu aplicatia.
Bratara este acum conectata la aplicatie.

3.Pasul 3

Descarcati un fisier firmware la alegere de pe forumul Geekdoing. Aceste firmware-uri custom au diferite imbunatatiri, traduceri si chiar elemente grafice schimbate.
Dupa ce ati descarcat fisierul in telefon navigati unde a fost salvat apoi apasati pe el. Acum o sa va intrebe cu ce aplicatie doriti sa-l instalati si selectati din lista GadgetBridge.
Aplicatia o sa va intrebe acum daca doriti instalarea noului soft si in partea de jos se regaseste butonul de instalare ce va trebui sa-l apasati. Procesul dureaza 2-3 minute, apoi aveti instalat un nou sistem de operare pe bratara Mi Band 3 sau Mi Band 3 NFC.
I'm here just because you broke something

Imagine
Scrie răspuns